Projekt "Let's go retro!" powstał z pasji oraz chęci do dzielenia się wspominkami z przełomu lat 1990/2000 o tematyce luźno pojętego "retro".

Okres ten to czas fascynującego rozwoju komputerów, internetu i elektroniki użytkowej. To także moje nastoletnie lata, kiedy byłem zafascynowany nowinkami technicznymi, grami oraz realizowałem własne kreatywne projekty: strony internetowe czy mapy do gier komputerowych.

Na profilach społecznościowych "Let's go retro!" wracam w krótkich multimedialnych opowieściach do tamtych lat dzieląc się z Wami swoimi zbiorami.

Strona ta natomiast to przede wszystkim kolekcja archiwalnych stron i e-magazynów z polskiego Internetu oraz skany z gazet i ulotek.

Start projektu: 5 marca 2022
Autor: Andrzej Beręsewicz

24 marca 2023: Z przyjemnością przedstawiam dział "skany", w którym znajdziecie materiały zeskanowane przeze mnie. Całość podzieliłem na kilka tematycznych kategorii zawierających reklamy, katalogi, cenniki i wiele innych z mojej prywatnej kolekcji.

Uwaga: zdjęcia i skany na profilach "Let's go retro" są mojego autorstwa, chyba że zaznaczono inaczej. Archiwalne strony internetowe, e-ziny oraz bonusowe materiały pochodzą z płyt do magazynów: Chip, Internet, WWW, .net oraz ze strony web.archive.org, a prawa należą do autorów i wydawców materiałów.

O mnie

Kiedyś treść "o mnie" była niemal na każdej stronie, więc wypadałoby coś napisać :) Jestem dzieciakiem lat 90-tych z rocznika 1985, pasjonatem komputerów i elektroniki użytkowej. Aktualnie zawodowo pracuję jako fotograf nieruchomości, niekiedy grafik, ale hobbystycznie jestem oddany krajobrazom i astrofotografii. Młodość spędziłem przy grach typu GTA, Morrowind, Quake III, a do tej ostatniej tworzyłem też przez kilka lat mapy i byłem redaktorem na Q3 ORG. Prowadziłem też stronę o X-Files, której opis trafił na strony magazynu Secret Service. Niektórzy mogą mnie jeszcze kojarzyć po nicku "Requiem" albo "Insequi". PS, do dziś pamiętam swój numer GG!

Let's go retro!
letsgoretro.pl - created by Andrzej 'req' Beręsewicz
© 2000 - all rights reserved