Gadu-Gadu [ 2000.09 ]

Gadu-Gadu - pierwszy i najważniejszy polski komunikator, który ewoluował z aplikacji do wysyłania smsów "SMS Express" w 2000 roku. Zapraszam na stronę komunikatora z tamtego własnie czasu - w pełni funkcjonalna :)

Tlen.pl [ 2001 ]

Drugi najpopularniejszy komunikator z pierwszej połowy lat 00. Tlen.pl, bo o nim mowa, obsługiwał nie tylko swój własny protokół i miał wbudowany klient pocztowy o2, ale miał możliwość obsługi protokołu GG. Była to dobra alternatywa w chwili, kiedy GG poszło w kierunku "przebodźcowania" kolorkami i reklamami.

Wszystko o IRC [ 1998 ]

IRC - Internet Relay Chat, czyli międzynarodowe, wieloosobowe rozmowy przez Internet. Była to jeszcze jedna z możliwości porozumiewania się poprzez sieć. Dawała ona szansę rozmów z wieloma osobami w tym samym czasie na konkretnych serwerach i kanałach. Jak to wszystko funkcjonowało - zapraszam na archiwalną stronę "Wszystko o IRC"!

Almost all abour ICQ [ 1999 ]

ICQ - program stworzony przez izraelską firmę Mirabilis to rozbudowany komunikator, który dawał możliwość rozmów ze znajomymi w czasie rzeczywistym, jak również przesyłanie im plików, linków, wiadomości głosowych. Ze względu na popularność w naszym kraju usługi IRC, a póniej komunikatorów typu GG/Tlen, ICQ nie był tak lubiany jak w innych krajach.

GIF Center [ 1998 ]

Czymże byłby internet z lat 1990/2000 bez GIFów? Webdesign pełen animowanych obrazków i ramek pojawia się coraz częciej w opracowaniach trendów graficznych minionej epoki. Miało to swój niepowtarzalny klimat, a niniejsza strona to jedna z wielu, z której można było ściągać na własne strony animowane GIFy.

Gratis! [ 1998 ]

Serwis informacyjny o całych stosach darmochy w Internecie. Darmocha to wszystko, co może Wam do domu przynieść listonosz - mousepady, katalogi, free cd-romy (przyznam, ze czasem ciżko było mi dojść z kartonami z poczty do domu), a także rozmaite sprawki, które ściągacie sobie z sieci - freeware, wersje testowe programów, rozmaite serwery usługowe. Tutaj też wachlarz serwisów, które umożliwią Wam założenie sobie strony WWW i konta pocztowego.

Grafika sieciowa [ 2000 ]

Strona będąca wykopaliskiem wszelkich informacji o grafice sieciowej w projektowaniu stron internetowy 1990/2000. Znajdziecie tutaj porady, opisy kolorów, formatów, masą teorii i recenzje przydatnych programów.

Czas na links [ 2000 ]

Kolejna rzecz kojarząca się tak bardzo z latami 1990/2000: katalogi internetowe! W czasie, kiedy przeglądarki typu Google nie były jeszcze pierwszym wyborem poszukiwania informacji, rolę ich pełniły katalogi internetowe. Istniały serwisy płatne i bezpłatne. Śmieciowe, gdzie każdy mógł dodać swoją stronę, i takie gdzie administratorzy dbali o poziom i robili selekcję linków, które publikowali. Obok - jeden z internetowych katalogów linków.

Planeta [ 1998 ]

Drugi katalog internetowy linków do stron posegregowanych w tematyczne kategorie - Planeta z 1998 roku.

Dostawcy internetu [ 1998 ]

Spis polskich dostawców internetu z roku 1998. Jest to katalog firm, które oferowały usługi udostępnienia Internetu w Polsce.

Lista providerów Internetu [ 2000 ]

Niniejsza lista miała na celu udostępnienie możliwie pełnej informacji o możliwościach dostępu do Internetu w Polsce w 2000 roku. Umieszczono na niej wszystkie znane autorowi listy firmy i instytucje, które świadczyły lub w najbliższym czasie miały świadczyć usługi internetowe.

Kolekcja GIFów 88x31 [ 2023 ]

Kolekcja tzw "buttonów" - czyli animowanych GIFów reklamowych w formacie 88x31. Buttony pełniły funkcję przyjacielskiej "wymiany" między stronami, aby pełniły rolę reklamy. Służyły też jako krótka informacja o stronie ("oglądac w 800x600", "zoptymalizowane pod IE"), reklama ulubionych stron/produktów ("get winamp"), albo jako forma ekspresji swoich poglądów ("fuck TPsa", "noreligion"). Strona autorstwa The Cyber Vanguard.

Pomoc IRC [ 1998 ]

Prosta strona internetowa oparta o ramki zawierająca masę informacji o sieci IRC, w tym porady, komendy, rozwiązywanie problemów oraz listę kanałów z sieci EFnet.

Klub internetowy REM [ 1999 ]

Witryna informacyjna kafejki internetowej - "Klub internetowy REM" z 1999 roku, który znajdował się w Warszawie, przy ulicy Szyszkowej 21/23. Znajdziecie tutaj podstawowe informacje o samej kafejce, sprzęcie udostąpnianym klientom, oraz cenniki i informacje o lokalnych turniejach :)

GIF World [ 2000 ]

Kolejna strona służąca jako bank animowanych GIFów na strony internetowe.

IRC.pl [ 1998.11 ]

IRC.pl - oficjalna strona polskiego IRCa z 1998 roku. Spis serwerów, administratorów, podstawowe kanały oraz informacje o zlotach i spotkaniach ludzi IRCa.

Gumisie TPsa [ 1998 ]

Protest grupy hackerskiej Gumisie przeciwko monopolowi Telekomunikacji Polskiej.

Skryptomania [ 1998 ]

Skryptomania to strona przybliżająca zasady pisania i działania skryptów JavaScript, Java, DHTML z przykładami.

Webdesign w praktyce [ 2000 ]

Zasady webdesignu z roku 2000. Palety kolorów, funkcjonalności tabel, zasady tworzenia layoutów oraz grafiki na strony www. Duży dzial z typografią i kompozycjami - ciekawe źródło wiedzy o webdesignie z 2000 roku.

Let's go retro!
letsgoretro.pl - created by Andrzej 'req' Beręsewicz
© 2000 - all rights reserved