Sklep Formica [ 2001 ]

Strona internetowa sklepu Formica z Białegostoku. Sklep mieścił się przy ulicy Wyszyńskiego 2/1 i było to miejsce, gdzie kupiłem swój pierwszy komputer w 2000 roku. Witryna to w pełni funcjonalny sklep z 2001 roku - a więc dobry powrót do przeszłości, szczególnie w kontekście oferowanych komponentów i ich cen :)

Notatnik fanów starych komputerów
[ 2001 ]

Notatnik fanów starych komputerów to zbiór informacji i zdjęć na temat retro komputerów. Twórcy chwalili się zbiorem ponad 500 zdjęć 460 komputerów, w tym 100 klonów SINCLAIRA. Opisami, plikiami i linkiami do stron związanych z nimi.

ZX Sector [ 1997 ]

Strona ZX Sector adresowana była do wszystkich użytkowników mikrokomputera ZX Spectrum. Znajdziecie tutaj ciekawe teksty, galerię, a także opisy emulatorów, konwersji i różnych ciekawych programów użytkowych. Dodatkowym smaczkiem jest e-magazyn ZX-Land.

AMD K6-2 [ 1998 ]

Serwis poświęcony procesorom firmy AMD, a w szczególności K6-2 3D Now! Strona ta służyła za źródło informacji oraz pomoc dla poszukujących sprzętu w pełni wykorzystującego ten procesor. Mimo upływu lat to nadal znakomite źródło informacji.

ATI Radeon [ 2003 ]

Witryna w całości poświęcona kartom ATI Radeon. Znajdziemy tutaj masę informacji na temat technologii wykorzystanych w kartach ATI, wyniki benchmarków, porady odnośnie overclockingu oraz wiele innych ciekawych rzeczy.

Benchmark 3D [ 1999 ]

Benchmark 3D to portal poświęcony testom sprzętu komputerowego z kilkoma najświeższymi wiadomościami.

BIOS.help [ 2000 ]

Źródło wiedzy na temat problematyki BIOS-ów płyt głównych. Masa informacji, poradników (np. jak zmienić logo BIOSu) oraz innych ciekawych materiałów.

Atari Portfolio [ 1999 ]

Strona poświęcona Atari Portfolio. Każdemu użytkownikowi Atari nazwa ta jest bardzo dobrze znana. Atari Portfolio to niewielkie, niepozorne urządzenie, kompatybilne z IBM PC, o wielkich możliwościach. Istnieje na niego cała masa oprogramowania i całkiem spora liczba ludzi-maniaków je posiadających.

C64Audio [ 1999 ]

C64Audio to angielska strona promująca muzykę tworzoną na Commodore 64.

Classic Computers [ 1998 ]

Classic Computers Online dostarczało informacje na temat komputerów Amstrad, Atari, Commodore oraz Sinclair.

Dzwonki do telefonów [ 2001 ]

Ach, te czasy kiedy trzeba było kupować, ściągać lub samemu robić dzwonki do telefonów komórkowych. Strona ta ofertuje gotowe dzwonki do wpisania w telefon dla marek Ericsson, Nokia i Siemens.

Kącyko [ 1997 ]

KĄCYKO - Kącik Cyfrowej Komórki - praktyczny poradnik cyfrowej telefonii komórkowej z 1997 roku. Największy polski serwis omawiający zagadnienia telefonii komórkowej w tamtym czasie.

Frazir [ 2001 ]

Serwis informacyjny o najnowszych kartach graficznych z 2001 roku. Opisy, testy, sterowniki oraz cały duży dział Kupię/Sprzedam/Zamienię!

Magazyn AUDIO [ 2000 ]

Magazyn poświęcony tematyce sprzetu audio/rtv - opinie, klasyfikacje, porady, a także zawierający recenzje premier płyt muzycznych. Pismo istnieje do dzisiaj, a to archiwalna strona z 2000 roku.

HiFi i muzyka [ 1999 ]

Magazyn dla audiofili i melomanów - HiFi i Muzyka. Podstawowe źródło wiedzy o nowym sprzęcie, wrac z recenzjami i poradami, a także omówienie premier płyt audio i publicystyka.

DVD Video [ 1998 ]

Strona internetowa będąca zbiorem wszystkich informacji o formacie DVD-Video wraz ze spisem filmów od pięciu dystrybutorów.

Home vs Theater [ 1998 ]

Pierwsza polska strona poświęcona technice Kina Domowego. Omówienie zagadnień, nowych terminów, opisy odtwarzaczy DVD/CD, słowniczek pojęć oraz masa innych informacji.

Dream Network [ 2000 ]

Serwis Dream Network poswięcony był amatorskim sieciom komputerowym. Znajdowały się tutaj opisy instalacji, konfiguracji i administracji sieci LAN realizowane pod kontrolą rónych systemów operacynych. Byl tu także dział Technologie, gdzie opisywane były np. najnowsze sposoby dostępu do internetu.

GroszNet [ 2000 ]

GroszNet Osiedlowa Sieć Komputerowa - strona wrocławskiej osiedlowej sieci komputerowej.

Trzepak [ 1999 ]

Amatorskie sieci komputerowe - strona propagująca idee osiedlowych sieci, na której znajdziecie listę istniejących (i zgłoszonych na stronę) tego typu instalacji z 1999 roku wraz z danymi technicznymi.

Test płyt głównych [ 1997 ]

Test 47 płyt głównych z roku 1997. "Powszechnie wiadomo, że budując dom trzeba zadbać o solidny fundament, podobnie kupując lub składając komputer warto wiedzieć na jakiej podstawie jest zbudowany."

Elektronika wirtualna [ 2001 ]

Elektronika Wirtualna to strona internetowa, która poświęcona była głównie elektronice. Można było znaleźc tutaj schematy układów z rónych polskich czasopism elektronicznych oraz projekty wykonane przeze autora. Oprócz schematów podzielonych na różne kategorie, w dziale teoria znajdowały się praktyczne porady i opracowania.

Komputer dostępny dla każdego [ 2000 ]

Strona omawiająca zagadnienia związane z używaniem komputerów przez osoby niepełnosprawne. Cytat ten dobrze opisuje zawartość strony: "Liczba urządzeń i programów dedykowanych osobom z niepełnosprawnością jest coraz większa. Pozwalają one pokonać bariery fizycznych ograniczeń, czyniąc komputer dostępnym dla każdego."

Serwis kryptograficzny [ 2004 ]

Kryptografia - algorytmy, biblioteki, zagadnienia oraz duża ilość literatury, artykułów i przykładów.

MiniDV [ 2004 ]

"Standard MiniDV zmonopolizować obecnie rynek amatorskich kamer wideo. Stało się to za przede wszystkim za sprawą bardzo wysokiej jakości nagrań." Witryna traktuje o zagadnieniach związanych z MiniDV.

Wprowadzenie do OpenGL [ 1999 ]

Mała strona internetowa jako uzupełnienie książki o OpenGL autorstwa studentów piątego roku informatyki Wydziału Elektroniki Politechniki Wroc�awskiej.

Pamięci zewnętrzne [ 1998 ]

Praca dyplomowa Arkadiusza Bazarewskiego oraz Tomasza Jankowskiego na temat Pamięci Zewnętrznych w formie strony www. Duzo ciekawie opowiedzianej wiedzy teoretycznej wraz z graficznymi omówieniami i przykładami.

PC.com.pl [ 1999 ]

Portal o sprzęcie komputerowym - wiadomości, artykuły, duży zbiór plików (który niestety już nie działa), screeny z gier oraz słowniczek pojęć i linki do innych stron o podobnej tematyce.

PiszczykTechNet [ 1998 ]

Co w komputerach piszczy czyli przewodnik jak stać się posiadaczem sprawnie działającego sprzętu.

Tapety.fc.pl [ 2004 ]

Strona z serii tych, na których można było znaleźć wszystko: tapety do Windows, dzwonki na komórki, zarabianie w internecie, bramkę GSM, śmieszne obrazki, mp3, horoskopy i wiele innych. W wersji "offline" dostępny jest tylko dział tapet i gifów.

Wideokamera [ 1999 ]

Serwis Wideokamera jest miejscem publikacji testów sprzętu, opisów oraz doświadczeń listowiczów listy dyskusyjnej o tej samej nazwie.

Let's go retro!
letsgoretro.pl - created by Andrzej 'req' Beręsewicz
© 2000 - all rights reserved