The Truth Must Be Told [ 1998 ]

Najważniejsza polska strona o serialu "Z Archiwum X". Masa informacji, zdjęc, artykułów i wywiadów z twórcami. W tamtym czasie była to moja ulubiona polska strona, dysponująca do tego forum internetowym do wymiany opinii na temat kolejnych odcinków serialu. Poznałem osobiście autora tej strony na początku 2001 roku, pozdrawiam! :D

The Truth Must Be Told [ 2000 ]

Druga wersja najważniejszej polskiej strony o X-Files. Jeszcze więcej informacji, multimediów, opisów odcinków. Swego czasu najlepsze źródło informacji o serialu w polskim internecie.

The X-Files.com [ 1996 ]

Oficjalna strona serialu "The X-Files" z 1996 roku! Emitowane były wtedy dopiero 3 sezony, oglądanie tych materiałów to podrż w sentymentalną przeszłość :)

The X-Klub Online [ 2000 ]

The X-Klub to oficjalny polski klub fanów serialu "Z Archiwum X". W archiwalnej wersji strony znajdziecie wszystkie 132 numery "X Klubu", czyli dyskusji mailgowych fanów. Tak właśnie kiedyś rozmawiano na pocztowych grupach dyskusyjnych! Są tu także teksty, ciekawe i śmieszne obrazki oraz multimedia (skórki do winampa!). X-klub dysponował kanałem IRCowym #xklub, gdzie spędziłem kilka lat w moich początkach internetu :)

Armageddon [ 1998 ]

Oficjalna polska strona firmu Armageddon z 1998 roku.

Godzilla [ 1998 ]

Oficjalna polska strona firmu Godzilla z 1998 roku. "Godzilla, najsławniejszy potwór kina, powraca w wielkim widowisku fantastyczno-naukowym zrealizowanym przez twórców wielkiego przeboju Dzień Niepodległości."

Filmweb [ 2000 ]

Najbardziej znany polski portal o filmach i serialach - Filmweb - w archiwalnej wersji z 2000 roku. Co wtedy grano w kinach? Jakie były premiery? Sprawdzcie :)

Serwis filmowy Okay [ 2000 ]

Rozbudowany i pełen informacji "Internetowy Serwis Filmowy Okay!".

bARREL oF A gUN [ 2002 ]

Polski serwis poświęcony zespołowi Depeche Mode. Masa informacji, tekstów, zdjęć, a także muzeum DM, imprezy fanów oraz ówczesne aktualności.

The Memory Remains [ 2000 ]

Witryna prowadzona przez fana zespołu Metallica. Dużo tekstów, tłumaczeń piosenek, tabulatur na gitarę, a także spis ponad 500 koncertów wraz z setlistami oraz działy multimedialne.

Marilyn Manson [ 1998 ]

Fanowska strona o kontrowersyjnym wówczas zespole Marilyn Manson. Słuchało się!

Rammstein [ 1999 ]

"RAMMSTEIN - taneczny metal z niemieckiej kuźni. Między kontrowersją a konsensusem (ugodowością). Przez jednych kochany, przez innych nienawidzony. Rammstein - od ciękich riffów gitarowych, przez elektroniczne rytmy i prowokujące teksty - do rozgorączkowanych umysłów. Więcej - na archiwalnej stronie z 1999 roku! :)

U2 [ 1999 ]

Strona fanów czwórki z Irlandii, czyli Bono, Larrego, Adama i Edge - U2! Dużo informacji o zespole, omówienia płyt, tras koncertowych, teksty, multimedia i wiele innych.

James Horner [ 2001 ]

Polska strona poświęcona kompozytorowi muzyki filmowej - Jamesowi Hornerowi. Ówczesne wiadomości, recenzje płyt, biografia oraz wywiady.

Infofilm [ 2000 ]

Portal filmowy INFOFILM. Wszystko co musisz wiedzieć o branży filmowej - szkoły, agencje, prawo, studia filmowe, produkcja i dystrybucja, a także wiele innych. Recenzje i aktualne wiadomości ze świata filmu to tylko część tej rozbudowanej strony.

Klub miłośników filmu [ 2000 ]

Klub zrzeszający ludzi, którzy chcieli się podzielić swoją wiedzą filmową z innymi, a także poszerzyć ją o nowe informacje. Znalazło się tu miejsce tak dla wielbicieli komedii i horrorów, jak i dramatu, sensacji i science fiction. Twórcy nie pominęli też filmu wojennego, thrillera, melodramatu, karate, przygodowego, czarno-białego, niemego, ani Mangi...

SSanitarium [ 2001 ]

SSanitarium to strona poświęcona literaturze, gdzie znajdziemy omówienie epok literackich, biografie twórców, poezje, itp. A także filmowi, z recenzjami, kroniką, biografiami aktorów i reżyserów, no i oczywiście działem "X-Files" :)

STARWARSY [ 2002 ]

Humorystyczna strona o sadze Star Wars ze świetnymi komentarzami do zdjęć i zabawnymi komiksami fanów. Warto zajrzeć - na pewno poprawi humor podczas w korpo!

Star Wars: Ord Mantell [ 1999 ]

A tutaj na poważnie! Całkiem niezła strona o filmach Star Wars. Przede wszystkim jest to ogromna galeria zdjęć/skanów gadżetów, plakatów filmowych i wielu innych publikacji związanych z uniwersum.

Centrum Sztuki Współczesnej [ 1998 ]

Piękna ramkowa strona Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie!

Galeria Zachęta [ 1999 ]

Galeria Sztuki Współczesnej Zachęta w Warszawie. Informacje o ówczesnych wystawach oraz o samej galerii wraz ze zdjęciami.

Komiks On-Line [ 1998 ]

Serwis powstał w celu bezpłatnej promocji autorów tworzących polskie komisy. "Będziemy chcieli pokazywać w nim komiksy w całości, a także we fragmentach, te które były już publikowane w rónych czasopismach i te które zostały narysowane tylko dla nas, a także te które po narysowaniu trafiają w przepastne szuflady i nie doczekują się publikacji (...)"

Muzeum plakatu [ 1999 ]

Oficjalna strona internetowa Muzeum plakatu w Wilanowie. Opisy wystaw oraz archiwalne publikacje i informacje o muzeum i twórcach plakatu.

Tolkien by Barahir [ 2001 ]

Serwis dla miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena. Biografia i bibliografia autora, galeria zdjęć, opowiadania fanów, miejsce na nawiązywanie kontaktów pomiędzy czytelnikami i wiele więcej!

Andrzej Sapkowski [ 1999 ]

Andrzej Sapkowski - w opracowaniu Jacka Suliga. Bibliografie, wywiady, recenzje, artykuły i oczywiście grupy dyskusyjne.

Muzeum w Dar-Es-Balat [ 1999 ]

Bardzo rozbudowane muzeum internetowe poświęcone Diunie i twórcy - Franku Herbertowi. Masa informacji, analiz, recenzji, historii. Mimo upływu lat i ramkowemu stylu strony, zdecydowanie warto poklikać i poczytać!

Okolice Impresjonizmu [ 1998 ]

Strona poświęcona wielkim impresjonistom i postimpresjonistom. W galeriach można obejrzeć blisko 100 dzieł takich artystów jak Claude Monet, Vincent van Gogh, Paul Cezanne, Edouard Manet, Edgar Degas, Paul Gauguin, Pierre-Auguste Renoir, Camille Pissarro i Georges Seurat.

Alchemia Malarstwa [ 2001 ]

Alchemia malarstwa, czyli malarstwo od kuchni. Farby, technika, itd.

Galeria Korpus Kulturalny [ 1998 ]

"Nasz alamanch sztuki dokumentuje zdarzenia artystyczne i twórców tychże z regionu gdańskiego. Możliwość zebrania w jednym miejscu utworów muzycznych, plastycznych, poetyckich, teatralnych etc., czyni z Korpusu Kulturalnego, unikalne nie tylko w skali regionu, archiwum ulotnej wsp�czesnej sztuki."

Operetka w Krakowie [ 2000 ]

Witryna niezależna Operetki Krakowskiej. Historia operetki krakowskiej jest bardzo zawiła. Sukcesy przeplatały się z klęskami, radości ze smutkami, chwała z infamią. Warto zapoznać się z nią odwiedzając tę stronę.

FotoTAPETA [ 1998 ]

FotoTAPETA to strona poświęcona fotografii jako dziedzinie sztuki. Znajdziemy tutaj biografie artystów, informacje o galeriach i wystawach fotograficznych oraz rozmowy ze znanymi fotografami.

Salvador Dali [ 1999 ]

Wirtualna galeria twórczości Salvadora Dali w języku angielskim.

Milionerzy [ 1999 ]

Czy można mieć stronę o najpopularniejszym w 2000 roku teleturnieju? A i owszem, można. Oto witryna poświęcona teleturniejowi Milionerzy, który był emitowany w latach 1999-2003 w telewizji TVN (a także w edycjach póniejszych, do dzisiaj).

Miłość przyjaźć muzyka [ 1998 ]

Strona poświęcona ruchom hipisowskim oraz ulubionym zespołom autora. Nirvana, Janis Joplin, The Doors, a do tego śpiewniki, teksty i wiele innych.

Benny Hill [ 1998 ]

Benny Hill - angielski komik, osobowość telewizyjna z własnym show, emitowanym równiez w polskiej telewizji. Strona z 1998 roku zawiera przede wszystkim dużą bibliotekę zdjęć oraz trochę historii i informacji o komiku.

Britney Spears [ 2000 ]

Strona fanów Britney Spears. Biografia, muzyka, zdjęcia a nawe skiny do Winampa!

The Crannberies [ 1999 ]

The Crannberies - Jak pisze autor, strona powstała w wyniku nieskutecznych poszukiwań w internecie Polskiej strony o "żurawinach". To kolejna strona, która powstała z pasji do dzielenia się informacjami o ulubionym zespole.

Mariah Carey [ 2001 ]

Od autora: Witam na stronie poświęconej Mariah Carey - wspaniałej i pięknej piosenkarce, która swoim talentem i urodą podbiła miliony serc na całym świecie. Zapoznaj się z życiem i twórczością tej wspaniałej kobiety...

Garbage Zone [ 1999 ]

Witryna Piotra Ostrowskiego o zespole Garbage. Historia, dyskografia, opisy płyt i teksty piosenek, a także kalendarium koncertów z roku 1999.

Zespół Izrael [ 1999 ]

Fanowska strona zespołu Izrael z wieloma interesującymi informacjami oraz historią zespołu.

Jim Carrey by Kozi [ 2000 ]

Jim Carrey - aktor komediowy, którego znają chyba wszyscy. Oto prosta strona poświącona jego aktorstwu.

Limp Bizkit fan [ 2000 ]

Jeden z najwiąkszych serwisów poświęconych grupie Limp Bizkit w Polsce. Idealna strona wspominkowa dla fanów z mnóstwem informacji.

Jennifer Lopez [ 2000 ]

Jennifer Lopez - aktorka, wokalistka, celebrytka. Strona poświęcona jest całkowicie jej twórczości i aktorstwu.

James Bond 007 [ 2000 ]

Nieoficjalna stronie poświęcona brytyjskiemu superagentowi wywiadu Jamesowi Bondowi. Znajdziesz tu opisy wszystkich filmów o przygodach 007 oraz wiele innych ciekawych zdjęć i informacji.

Roxette [ 2001 ]

Nieoficjalna stronie poświęcona brytyjskiemu superagentowi wywiadu Jamesowi Bondowi. Znajdziesz tu opisy wszystkich filmów o przygodach 007 oraz wiele innych ciekawych zdjęć i informacji.

T-Love [ 2000 ]

Fanowska wiryna o zespole T-Love. Zawartość klasyczna: historia, dyskografia, teksty, multimedia, artykuły czy recenzje.

Muzyczna strona Archiwum X [ 1997 ]

Prosta witryna o Archiwum X z 1997 roku - nastawiona na stronę muzyczną serialu. Autor wrzucił tu trochę plików mp3, midi, a także prostych gier i gadżetów.

Strona fanów X-Files [ 1998 ]

Autor strony w 1998 tworząc tę stronę miał koncepcję na powołanie nowego klubu fanów X-Files, a strona miała służyć jako skrzynka kontaktowa fanów.

Let's go retro!
letsgoretro.pl - created by Andrzej 'req' Beręsewicz
© 2000 - all rights reserved